| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Studijní pobyt
     
Proč Austrálie
     
Proč WSIA
     
Studentské ohlasy
     
Jak na to
     
Vízum do Austrálie
     
Výběr města
     
Školy v Austrálii
     
Práce v Austrálii
     
Životní náklady
     
Ubytování
     
Katalog škol a kurzů
     
Časté dotazy - FAQ

Turistická víza

Internship

Fotogalerie

Kontakt
Úvod » Studijní pobyt » Školy v Austrálii » ... lang_preposlat_link1

Angličtina

 

Na studium angličtiny je v Austálii mnoho specializovaných škol. Některé školy nabízejí možnost rozdělit semestr mezi jednotlivá města v rámci Austrálie, (ikdyž nějvětší výběr škol je samozřejmě v Sydney). V rámci svého studia si proto můžete např. na léto zvolit slunečný Cairns na severo- východě Austrálie. Cairns leží „na dotyk“ s Velkým koralovým útesem, který je fantastickým místem na potápění nebo do poklidně působícího Brisbane , odlehlejšího města na západě – Perth , popřípadě evropštějšího Melbourne , ... a samozřejmě Sydney . Sydney si vybírá nejvíc studentů, protože je tu i největší výběr škol, možností uplatnění se, spoločenského a kulturního vyžití. Záleží na tom, které město nejvíc vyhovuje požadavkům jednotlivce.

Snažíme se poskytovat nejaktuálnější informace ohledně škol, které jsou podložené nejen našimi bohatými osobními zkušenostmi, našimi partnery v Austrálii ale přímo i našimi studenty, se kterými jsme v neustálém kontaktu i po odchodu do Austrálie.

Na základě těchto zkušeností rádi studentům poradíme a pomůžeme nejen s vhodným výběrem školy podle studentových požadavků, ale i s výběrem toho správného města a se samotným pobytem v Austrálii.

Školy, které vyučují angličtinu se dělí na dva základní typy. Ty, které se specializují výhradně na výuku anglického jazyka a ty, které mají angličtinu na rozšíření nabídky a jejich hlavní prioritou jsou odborné kurzy. Proto je i u kurzů angličtiny důležitý výběr školy a správného kurzu.

Školy mají tradici ve vyučování mezinárodních studentů a jsou oblíbenou volbou mezi studenty z mnohých zemí světa. Silnými skupinami jsou studenti ze zemí Asie (Japonsko, Korea, Čína, Thajsko, Indonézie, Indie...), ze zemí východní Evropy (Slovensko, Česká Republika, Polsko a Maďarsko) a taktéž studenti z Brazílie.

Výběr z nabídky škol, kde se dá studovat angličtina, nemožno brát na lehkou váhu. Právě naopak! V Čechách se často najdou neúplné nebo dokonce zkreslené informace o té či oné škole. Proto i z tohoto hlediska je třeba výběru školy věnovat velkou pozornost! Hlavním údajem, který by měl zajímat každého studenta, je právě národnostní složení studentů školy.

Škol, které se specializují na studium angličtiny, se v Čechách nabízí poměrně málo, ale studentů z České republiky a ze Slovenska do těchto škol odchází každoročně mnoho. Proto se může lehko stát, že vás ve třídě, kde máte studovat angličtinu, přivítá množství Čechů nebo Slováků. V takovémto prostředí je studium jazyka podstatně těžší, až téměř nemožné. Určite to není to, co očekáváte.

Není extrémem, když na některých školách sedí ve třídě 50% studentů z Čech a ze Slovenska. Některé školy jsou už dokonce vlastněné nebo manažované Čechy anebo Slováky! Učitelé kurzů angličtiny musí být ti, jejichž mateřský jazyk je angličtina. Samozřejmě taky záleží na samotné škole, jaké má učitele, protože jedna z možností jak získat učitele angličtiny je, že to je turista ze země, kde se mluví anglicky. Takový učitel nemusí mít dostatečné praktické zkušenosti s výukou anglického jazyka, proto i úroveň těchto hodin může být nižší.

Kurzy angličtiny narozdíl od odborných kurzů trvají 25 hodin týdně. Většinou začínají ráno, přibližně od 9:00. Nasledují 3 hodiny klasické výuky s učitelem, se kterým dělají studenti různá cvičení, konverzují a využívají studijní materiály jako knihy, atd... Po třech hodinách výuky si studenti 1 hodinu oddychnou při přestávce na oběd. Pokračují pak dvě hodiny odpoledne podle toho, jestli si chtějí zlepšit konverzaci, čtení anebo psaní v angličtině.

Studijní materály jako knížky si na většině škol musí student koupit osobně. V zápisném poplatku na školu jsou už obsažené některé studijní materiály, ale jde hlavně o ofocené texty, které se využívají při vyučování. Knihy se platí osobně. Je tu však možnost koupit si knížku od spolužáků z vyššího kurzu, kteří jí už nebudou potřebovat. Taková kniha vyjde levněji než kdyby si měl student kupovat novou. Tento koloběh funguje skoro nepřetržitě, proto je velmi pravděpodobné, že svojí knihu opět prodáte.

Podobně jako odborné kurzy se i kurzy anglického jazyka rozdělují na různé typy. Mezi ně patří General English (všeobecná angličtina), Academic English (akademická angličtina), Cambridge Certificate (FCE, CAE, ...), IELTS preparation (příprava na IELTS), Business English (obchodní angličtina), High School Preparation (angličtina pro střední školy) anebo Teen Activity Program (angličtina pro náctileté od 12 do 17 let).
Pro více informací o jednotlivých kurzech angličtiny čtěte zde.

Na konci každého kurzu získáte příslušný certifikát, který bude dokladovat vaši ukončenou úroveň angličtiny v každé oblasti jazyka /čtení, psaní, konverzace, mluvení/.

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Kontaktujte nás
 

Kontaktujte nás pro bližší informace. Rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti a pomůžeme vám s realizací pobytů podle vašich představ.

 

Kontakt - Mapa stránky