| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Studijní pobyt
     
Proč Austrálie
     
Proč WSIA
     
Studentské ohlasy
     
Jak na to
     
Vízum do Austrálie
     
Výběr města
     
Školy v Austrálii
     
Práce v Austrálii
     
Životní náklady
     
Ubytování
     
Katalog škol a kurzů
     
Časté dotazy - FAQ

Turistická víza

Internship

Fotogalerie

Kontakt
Úvod » Studijní pobyt » ... lang_preposlat_link1

Časté dotazy

 

Mám zájem o dvouletý diploma kurz. Můžu si na začátek zaplatit jen prvních 6 měsíců?

Samozřejmě. Můžeš si zaplatit 6 měsíců na odborný kurz a přitom klidně už plánovat 24 měsíční kurz. Takže zaplatíš za 6 měsíců a dostaneš vízum na 6 měsíců (většinou dostaneš vízum na zhruba 7 měsíců, abys měl měsíc na cestování apod). Když ti toto vízum vyprší, zaplatíš si na škole řekněme dalších 6 měsíců a znovu půjdeš žádat o vízum. Když uvedeš, že chceš dokončit 24 měsíční diploma, měl bys už dostat vízum na dalších 18 měsíců - do konce svého studia.

Taky můžeš žádat už od začátku o delší vízum, i když máš zaplaceno jen 6 měsíců. V takovém případě je ale třeba prokazovat finanční krytí na první rok studia.

Můžu kombinovat english a business kurz?

Samozřejmě. Zaplatíš si např. měsíc studia angličtiny (libovolné) a taky si zaplatíš např. 6 měsíců IT. Takto dostaneš vízum na celý pobyt a po skončení kurzu angličtiny hned pokračuješ v IT.

Které město v Austrálii bych si měl vybrat?

Tato otázka se velmi těžko zevšeobecňuje a odpoveď se odvíjí hlavně od individuálních potřeb studenta. Všeobecně nejvíc studentů jde do Sydney. Sydney má velmi dobrou polohu (ne moc na jih, ne moc na sever, takže není třeba cestovat tisíce kilometrů vždy, když chceš něco vidět), množství pracovních příležitostí a díky velkému počtu škol nižší ceny školného. Melbourne je známé svým velmi proměnlivým počasím a je už dost na jihu, takže kdo bude chtít cestovat, najezdí víc kilometrů. O Perthu se mluví jako o "velké vesnici uprostřed ničeho" - kdo by rád z Austrálie i něco viděl, musí být připravený, že všechno je vzdálené několik tisíc kilometrů. Nižší životní náklady jsou sice lákadlem, ale studenti by měli Perth opravdu zvážit z více aspektů. Často studenti po pár týdnech mluví o nudě. Gold Coast a Brisbane jsou opravdu horkými městy (rozuměj opravdu vlhké, horké léto - jiné od toho českého) a může tu nastat problém se sezónností práce (závislost na turizmu). Nespočet pláží a teplé podnebí by neměli být rozhodovacím faktorem. To človek najde i v Sydney.  Vyrobením si tabulky plusů a mínusů každého z měst, WSIA doporučuje Sydney. Vyšší počet studentů z Čech a Slovenska v porovnaní s jinými městy není až tak na škodu, pokud si student vybere správně školu.

Jak si vybrat školu?

Kdo jde do Austrálie, určitě nechce trávit čas ve třídě s drtivou většinou studentů z Čech a Slovenska. Třeba na to tedy při výběru školy dbát, protože do Austrálie každoročně odjíždí velmi mnoho studentů z Čech a ze Slovenska do velmi nízkého počtu škol. Je hodně studentů, kteří nevědomky zakotví ve třídě, kde je většina "Čechoslováků" a z prezentovaných 7-10% našinců ve třídě (velmi často používaná čísla při propagaci škol), to je v reálu 97%. Jako příklad může posloužit nejmenovaná škola, doporučovaná množstvím agentur: studentka zakotvila ve třídě s 8 Čechy, 1 Slovákem a 3 studenty z Japonska. Bohužel, takový případ není ojedinělý, a proto pozor při výběru školy!

Potřebuji mít hotový IELTS test, když se chci přihlásit na odborný kurz?

Ne. Potřebuješ jen škole prokázat, že máš angličtinu na úrovni adekvátní požadovanému výsledku testu.

Je problém dostat vízum do AU?

Pokud máš v pořádku dokumenty tak, jak je vyžaduje ambasáda – neměl bys mít problém.

Mám si do Austrálie vzít i teplé oblečení?

Určite ano. Léta jsou tu horká, ale zimy jsou ve spodní části Austrálie vcelku chladné. Nepříjemný vítr a upršené počasí. Větrovka a mikiny se určitě hodí.

Jsou věci, které do Austrálie nemůžu dovézt?

Samozřejmě. Australská karanténa hovoří o ovoci, masových výrobcích, rostlinách nebo semenách rostlin. Omezení na alkohol jsou 1.1l tvrdého alkoholu. Cigaret je možné do Austrálie dovézt 1 karton (200 cigarit).

Můžu v Austrálii používat svůj mobil z Čech?

Australská mobilní síť je kompatabilní s tou naší, takže bys po odblokování se svým mobilem neměl mít problém.

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Kontaktujte nás
 

Kontaktujte nás pro bližší informace. Rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti a pomůžeme vám s realizací pobytů podle vašich představ.

 

Kontakt - Mapa stránky