| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Studijní pobyt

Turistická víza

Internship

Fotogalerie

Kontakt
Úvod » Články » ... lang_preposlat_link1

Který kurz anglického jazyka si mám vybrat?

    Zdokonalit se v anglickém jazyce v Austrálii je cílem mnohých z vás. Nakonec, přiznejme si, že učit se angličtinu v zemi, kde je úředním jazykem, je o hodně snažší. Bezprostřední kontakt s lidmi a použití angličtiny (Aj) v běžné komunikaci. Takovou zkušenost nenahradí ani ten nejlepší kurz jazyka absolvovaný doma.

Problém může nastat tehdy, když je třeba se rozhodnout, jaký kurz angličtiny si zvolit. Poměrně málo lidí ví, že i kurzy Aj se dělí na několik druhů. Jejich názvy jsou stanovené podle zaměření kurzu. A z čeho si můžete vybrat?

1. General English (všeobecná angličtina)
2. Cambridge preparation
3. Ielts preparation
4. Toefl preparation
5. Academic English (akademická angličtina)
6. Business English (obchodní angličtina) 

1. General English
    Tyto kurzy jsou zaměřené na všeobecnou angličtinu od úplných začátečníků až po pokročilé. Vyučování trvá 25 hodin týdně. Kurzy General English jsou zakončeny certifikáty, kde je uvedené, jakou úroveň student dosáhl (celkově, i z jednotlivých částí, jako konverzace, čtení, ...), jakou měl docházku. Před začátkem tohoto kurzu musí studenti podstoupit zkoušku, podle které jsou zařazeni do jednotlivých skupin podle úrovně. Většina škol má zkoušky i každý měsíc, aby studenti mohli postupovat do vyšších (anebo nižších) úrovní podle toho, jak pokročili. 

2. Cambridge preparation
    Přípravné kurzy na Cambridge certifikát jsou zaměřené na přípravu ke zkouškám na dosáhnutí tohoto certifikátu, jak napovídá sám název. Podobně jako u General English i tady jsou studenti podrobováni testům na zjištění aktuální úrovně. Zároveň si zkoušejí podobné testy, které budou součastí zkoušky na Cambridge certifikát a učí se i všeobecnou angličtinu. Cena zkoušek nejsou zahrnuté v kurzu, ale platí se zvlášť. Škola studentům většinou v tomto směru vychází vstříc a pomůže jim s rezervováním zkoušky. Student si vybere jaký certifikát chce získat, podle úrovně angličtiny (First Cambridge Certificate, Advanced English Certificate, ...). Cambridge kurzy mají specifické termíny začátků, což je třikrát za rok. Začátky kurzů jsou určené tři měsíce před samotnu zkouškou, aby student mohl plynule přejít na zkošku a dostat Cambridge certifikát. Samotný Cambridge certifikát má neomezenou platnost a jeho původ je v Anglii. Oficiální stránka Cambridge certifikátů v Austrálii je: www.cambexams.com.au.

3. Ielts preparation
    Opět se jedná o přípravné kurzy, ale na Ielts certifikát. Ielts pochází pro změnu z Austrálie. Podobně jako u všech typů studia, i tady jsou studenti podrobováni testům, kterými zišťují svou úroveň v angličtině a připravují se na samotné Ielts testy. Zkouška je nezávislá na ceně kurzu a platí se zvlášť po jeho absolvování. Ielts certifikáty mají omezenou platnost na jeden rok. Proto je vhodné zvážit, k čemu jí student potřebuje. Můžete je například využít pro další studium v Austrálii na TAFE institutech nebo na univerzitách, které tyto certifikáty vyžadují. Ielts certifikáty jsou hodnocené body na rozdíl od Cambridge certifikátů. Body jsou od nuly po deset (například 5.5). Jsou přidělené k jednotlivým částím jazyka jednotlivě (konverzace, gramatika, ...) a zároveň je z nich vypočítáno i průměrné skóre. Jejich stránka je: www.ielts.org.

4. Toefl preparation
    Přípravné kurzy na Toefl certifikát jsou velmi podobné přípavným kurzům na Ielts certifikát. Toefl pochází z USA, dalším rozdílem mezi Toefl a Ielts je hodnocení. To je též rozdělené podle jednotlivých částí jazyka, přičemž je vypočítaný i průměr. Body vypadají například 518, ... Univerzity kromě Ielts certifikátu, který vyžadují, uznávají ekvivalent Toefl certifikátu. Toefl stránku můžete navštívit na této adrese: www.ets.org/toefl.

5. Academic English
    Kurzy Academic English jsou zaměřené pro ty, kteří mají zájem po jejím skončení studovat na odborných školách jako jsou College, státní instituty TAFE nebo univerzity. Je určená pro ty, kteří mají úroveň angličtiny intermediate (pokročilý) a v rámci přípravy na další studium odborného kurzu si chtějí zlepšit angličtinu a její odbornou stránku. Některé školy mají s TAFE instituty dohodu, že po dokončení Academic English student nepotřebuje IELTS certifikát, a přímo nastupuje na TAFE institut. Studium takové angličtiny je zaměřené na odbornou angličtinu, eseje, odborné výrazy atd.

6. Business English
    Kurzy Business English neboli obchodní angličtiny jsou vhodné pro studenty, kteří mají zájem prohloubit si znalost angličtiny v oblasti obchodu. Výuka je zaměřená na obchodní terminologii, psaní korespondence, prezentace v angličtině atd. Je nutné, aby měl student při vstupu do kurzu alespoň intermediate (středně pokročilou) úroveň angličtiny.

    Jak vidíte, když se řekne, že „mám zájem o studium angličtiny“, není to tak jednoduché, jake se může na první pohled zdát. Volba je trošku složitější. Abyste si zvolili to nejlepší, je dobré poradit se s někým, kdo má v tomto směru přehled. Například s námi :-).

Pokud byste měli nějaké otázky, neváhajte nás kontaktovat na
praha@wsia.com.au.

Tešíme se na vaše otázky!

Autor: Lucie

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Nejpopulárnější články

Vyplatí se jít studovat do Austrálie?
13. 8. 2007, Téma: Ostatní

ISIC - studentská karta
9. 2. 2005, Téma: Ostatní

Turistická víza - novinky z ambasády
10. 10. 2007, Téma: Ostatní

Který kurz anglického jazyka si mám vybrat?
13. 8. 2007, Téma: Ostatní

Všechny články

Kontakt - Mapa stránky