| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Studijní pobyt
     
Proč Austrálie
     
Proč WSIA
     
Studentské ohlasy
     
Jak na to
     
Vízum do Austrálie
     
Výběr města
     
Školy v Austrálii
     
Práce v Austrálii
     
Životní náklady
     
Ubytování
     
Katalog škol a kurzů
     
Časté dotazy - FAQ

Turistická víza

Internship

Fotogalerie

Kontakt
Úvod » ... lang_preposlat_link1

Město: Sydney

 
Základní informace města Zobrazit/skrýt základní informace
Krajina Austrálie 
Stát Nový Jižní Wales 
Královna australských měst, nejstarší a největší město je se svými zhruba 4 mil. obyvatel hlavním městem státu New South Wales (NSW). Podle statistik Sydney a NSW zažívalo poslední roky boom ekonomiky, dnes však mírně stagnuje.

Atmosféra: Atmosféra města, jako každého velkoměsta, je rychlá a trochu může odporovat všeobecnému image „pohodové Austrálie“. Ne nadarmo mnoho Australanů nebo návštevníků Austrálie, kteří z této země viděli víc, hovoří, že „Sydney není Austrálie“. Nabádat k tomu může i fakt, že v centru Sydney se človek pohledem na strukturu obyvatelstva cítí jakoby byl v Asii. Při své rozloze dokáže Sydney nabízet opravdu všechno. Od tichých čtvrtí v malebných zálivech, přes plážové „chuťovky“ až po rušné city, takže toto město nemusí zatracovat ani studenti preferující tišší místa.

Školy: Protože Sydney je najznámější australskou destinací, je tu nejširší konkurence škol, což tlačí ceny školného směrem dolů. V nabídce Sydney jsou všechny typy škol od těch nejlepších, po ty nejslabší, taktéž rozmanitost směrů studia je tu největší ze všech měst. Na druhé straně tím, že i většina českých a slovenských agentur spolupracuje hlavně s touto metropolí, se komunita Čechů a Slováků značně rozšiřuje, což na některých institucích ústí až do nevhodného prostředí na studium cizího jazyka. Hlavně u Sydney doporučujeme věnovat výběru školy maximální pozornost.

Volný čas: V okolí města je nespočet pláží a mnoho národních parků a taky nejvšestranější možnosti využití volného času ze všech austrálských měst. Svojí polohou je město ideálním na podnikání výletů do okolí za účelem poznávání krás Austrálie. Ať už se človek vydá na sever, západ, jih, vždy má co obdivovat i bez nutnosti absolvování dlouhých cest.

Práce a životní náklady: Jako největší město, Sydney logicky nabízí největší množství pracovních příležitostí různých zaměření a taky nejvyšší životní náklady ze všech australských velkoměst. Protože ale v Sydney studuje i nejvíc prácechtivých studentů, kterých neustále přibývá, primát tohoto města z pohledu jednoduchosti nalezení práce není už tak neohrozitelný jako v minulosti.

 
Fotogalerie - Prohlídněte si fotogalerii pro "Sydney" Prohlídněte si fotogalerii pro "Sydney"  Prohlídněte si fotogalerii pro "Sydney" 

lang_forum_navrat_na_top Naspäť na zoznam
Doporučujeme:
The University of Southern Queensland
IT
36 týdnů  AUD
> Ostatní
Business
36 týdnů  AUD
> Ostatní

Kontakt - Mapa stránky