| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Studijní pobyt
     
Proč Austrálie
     
Proč WSIA
     
Studentské ohlasy
     
Jak na to
     
Vízum do Austrálie
     
Výběr města
     
Školy v Austrálii
     
Práce v Austrálii
     
Životní náklady
     
Ubytování
     
Katalog škol a kurzů
     
Časté dotazy - FAQ

Turistická víza

Internship

Fotogalerie

Kontakt
Úvod » ... lang_preposlat_link1

Město: Cairns

 
Základní informace města Zobrazit/skrýt základní informace
Krajina Austrálie 
Stát Queensland 
Tropická kráska státu Queensland, hlavní brána k jednomu z divů světa – Velký bariérový útes, má cca 130 tis. obyvatel. V době turistické sezóny se díky turistům populace města znásobuje.

Atmosféra: Cairns je menším městem, kde hlavním dopravním prostředkem studentů je kolo. To hovoří samo za sebe. V mimosezóně klidné město se v sezóně mění na rušné turistické centrum, díky bariérovému útesu oblíbeného turisty z celého světa, díky blízkosti k Japonsku a Asii ale převěžně turisty z těchto lokalit. Překvapivě město nemá vlastní přirozenou pláž, s čímž se však v Cairns vypořádali po svém jako například i v Brisbane. Kousek od hlavního centra si vybudovali umělou pláž.

Školy: Díky velikosti tohoto města je nabídka škol dost omezená, najdeme tu převážně školy zaměřené na studium angličtiny. Školy zaměřené na odborné studium prakticky nenabízí levnější formy studia, které jsou mezi českými studenty preferované.

Volný čas: Jako jedno z hlavních turistických center Austrálie je v Cairns o volný čas postaráno. Výlety na ostrovy, vodní sporty v čele s potápěním na nejlepších světových lokalitách, mnohé atrakce v pralesech ve formě vodopádů, turistických chodníků, ..., jsou zárukou toho, že se v Cairns aktivní člověk nebude nudit.

Práce a životní náklady: Mimo hlavní turistickou sezónu je to s prací horší, ale i tak se většinou studentům dřív nebo později něco nájít podaří. V hlavní turistické sezóně je víc příležitostí hlavně ve službách turizmu a tedy i větší možnosti zaměstnat se. Životní náklady jsou v porovnání se zbytkem Austrálie průměrné.

 
Fotogalerie - Prohlídněte si fotogalerii pro "Cairns" Prohlídněte si fotogalerii pro "Cairns"  Prohlídněte si fotogalerii pro "Cairns" 

lang_forum_navrat_na_top Naspäť na zoznam
Doporučujeme:

Kontakt - Mapa stránky