| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Studijní pobyt
     
Proč Austrálie
     
Proč WSIA
     
Studentské ohlasy
     
Jak na to
     
Vízum do Austrálie
     
Výběr města
     
Školy v Austrálii
     
Práce v Austrálii
     
Životní náklady
     
Ubytování
     
Katalog škol a kurzů
     
Časté dotazy - FAQ

Turistická víza

Internship

Fotogalerie

Kontakt
Úvod » ... lang_preposlat_link1

Město: Melbourne

 
Základní informace města Zobrazit/skrýt základní informace
Krajina Austrálie 
Stát Victoria 
Melbourne je hlavním městem státu Victoria a díky mnohým významným sportovním událostem se považuje mimo jiné za hlavní město austrálského sportu. Se svými cca 3.2 mil. obyvatel je druhým nejlidnatějším městem Austrálie.

Atmosféra: Většina lidí, kteří Melbourne navštíví, jako jeden z přívlastků použije slovo „evropštější město“. Vyplýva to z velké části z počtu budov v evropském stylu. I přes poměrně velký počet obyvatel není centrum města až tak rušné, jako např. Sydney. Melbourne se pyšní pěknou směsicí obyvatelstva, s italskými, řeckými, ..., slovenskými(!) čtvrtěmi. V části Altona Meadows je soustředěná velmi aktivní komunita Slováků, kteří prišli z Jugoslávie s vlastními folklórními soubory ... Yarra river, řeka, která protéká městem, navozuje svými přilehlými parky ve městě pohodovou atmosféru.

Školy: Jako i v ostatních městech, školy jsou soustředěné hlavně v centru nebo širším centru. Melbourne nabízí hlavně kvalitní školy, některé kvůli speciálním nabídkám ve stále výhodných cenách. Město se stává mezi studenty z Čech stále populárnějším, ale i tak se tu zatím ještě stále nestáva, že by se na školách najednou potkali vyšší počty studentů naší národnosti.

Volný čas: Jako „hlavní město sportu“ nabízí široké možnosti aktivního trávení volného času. Milovníci lyžovíní a hor prakticky jinou volbu ani nemají. Nejvyšší pohoří Austrálie spolu s jedinými australskými lyžařskými střediskami je právě v blízkosti Melbourne. Na jih od Melbourne se nachází Tasmánie, která je pro milovníky turistiky „druhým Novým Zélandem“.

Práce a životní náklady: Množstvím obyvatelstva a velikostí města se Melbourne řadí mezi města s nejlepšími možnostmi pro hledání práce. Životní náklady jsou přiměřené, i proto je Melbourne výbornou alternativou.

 
Fotogalerie - Prohlídněte si fotogalerii pro "Melbourne" Prohlídněte si fotogalerii pro "Melbourne"  Prohlídněte si fotogalerii pro "Melbourne" 

lang_forum_navrat_na_top Naspäť na zoznam
Doporučujeme:
Box Hill Institute

Kontakt - Mapa stránky