| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Studijní pobyt
     
Proč Austrálie
     
Proč WSIA
     
Studentské ohlasy
     
Jak na to
     
Vízum do Austrálie
     
Výběr města
     
Školy v Austrálii
     
Práce v Austrálii
     
Životní náklady
     
Ubytování
     
Katalog škol a kurzů
     
Časté dotazy - FAQ

Turistická víza

Internship

Fotogalerie

Kontakt
Úvod » Studijní pobyt » ... lang_preposlat_link1

Studium na private College

 

Vyhledávání kurzů na Colleges

Posloupnost úrovní vzdělání:

Stupeň vzdělání

Délka trvání

Certificate I

3 měsíce

Certificate II

6 měsíců

Certificate III

6 - 9 měsíců

Certificate IV

9 - 12 měsíců

Diploma

1,5 - 2 roky

Advanced Diploma

2 - 2,5 roku

·          „Prestižní školy“?!

Nejedná se většinou o žádné „malé univerzity" ani o „prestižní školy", jak jsou často prezentované hlavně v Čechách a na Slovensku. Toto vzdělání je přibližně na úrovni naší střední školy. Kvalita se liší od jednotlivých institucí a je opravdu různorodá.

·          Váha při hledání zaměstnání

Certifikáty a diplomy z těchto škol při hledání zaměstnání  v Austrálii pomohou jen velmi málo. Žádané je hlavně ukončené vysokoškolské vzdělání (bachelor nebo master). Narozdíl od Austrálie, v Čechách může uchazečovi o zaměstnání certifikát nebo diplom z College pomoct, protože se jedná o vzdělání v cizím jazyce (angličtině) a dobré firmy dokáží ocenit i to, že byl student nucený starat se sám o sebe v neznámé zemi. Na pohovorech se totiž hodnotí i životní zkušenosti, kterých v Austrálii získáte nemálo.

·          národnostní složení

Silnými skupinami jsou studenti ze zemí Asie (Japonsko, Korea, Čína, Thajsko, Indonézie, Indie...), studenti ze zemí východní Evropy (Česká Republika, Slovensko, Polsko a Maďarsko) a také studenti z Brazílie. Co se týká australských studentů, bohužel na těchto školách s nimi nemůžeme vůbec počítat, protože navštěvují hlavně TAFE instituty.

Soukromých škol se v Čechách nabízí poměrně málo a studentů z České republiky a ze Slovenska do těchto škol odchází každoročně hodně, proto si třeba dávat při výběru školy maximální pozor.Snadno se může stát, že ve třídě studenta přivítá „masa” Čechů a Slováků. V takovémto připadě je o hodně těžší nemluvit v rodném jazyce a studovat.  Není neobvyklé, když na některých soukromých školách sedí ve třídě i 50% studentů z Čech a ze Slovenska! Některé školy jsou už i vlastněné nebo manažované Čechy nebo Slováky a na některých jsou dokonce i učitelé z našich zemí! Proto si dávejte pozor a ověřte si školu, která je vám nabízená u více agentur a hlavně se nedejte obalamutit jen pěknými rečmi.

Je dost naivní vybírat si školu z této kategorie pomocí brožurek nebo internetových stránek škol, protože ty mají za úkol v první řadě prodávat, a každá škola je podle té své brožurky /stránky prestižní, nejlepší atd/. Skoro v každé je možné vidět fotky studentů v talárech - v reále se do taláru u velké většiny škol této kategorie, pokud ne u všech, dostane student jen tehdy, když škola fotografuje pro brožurky nebo jiné podklady pro marketingové účely.

·          Uznání diplomů

Pokud máte zájem v budoucnosti o bakalářské studium, nezapomeňte se informovat, se kterými univerzitami má škola smlouvu a jaké jsou podmínky uznání vzdělání ze školy.

·         Průběh vyučování

Vyučování na College se dělí na ranní, odpolední a večerní. Některé College nabízejí výběr z této škály, některé mají stanovený jen jeden začátek. Studium trvá 20 hodin týdně (narozdíl od kurzů angličtiny). Studuje se čtyři hodiny denně, pričemž je vyhrazená půlhodinová přestávka na oběd. Po vyučovaní mívají školy tzv. „self study“ (samostatné studium), kde má student vyhrazený čas na práci na domácích úkolech (nebýva jich mnoho, pokud vůbec nějaké), ...

Docházka se na College kontroluje a student musí povinně splnit 80% účasti podle jedné z podmínek pro studentská víza. Pokud klesne jeho účast pod tuto hranici, student porušuje podmínku a z toho mohou vzniknout nežádoucí problémy. Zbytečně riskovat se nevyplatí!

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list

Kontakt - Mapa stránky