| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Studijní pobyt
     
Proč Austrálie
     
Proč WSIA
     
Studentské ohlasy
     
Jak na to
     
Vízum do Austrálie
     
Výběr města
     
Školy v Austrálii
     
Práce v Austrálii
     
Životní náklady
     
Ubytování
     
Katalog škol a kurzů
     
Časté dotazy - FAQ

Turistická víza

Internship

Fotogalerie

Kontakt
Úvod » ... lang_preposlat_link1

Chci se naučit angličtinu a vrátit se hned do Čech

 

„Jestli doporučuji Austrálii? Můj plán byl se po 3měsíčním kurzu angličtiny vrátit domů. Zůstala jsem bezmála 3 roky. 3 fantastické, hektické roky ve škole, práci a na cestách po Austrálii a okolních zemích“ Kateřina, 25 let. 

Abys neplýtval prostředky a čas, je velmi důležité úplně na začátku zjistit, jaká je reálná úroveň tvé angličtiny. Ze zkušeností víme, že studenti svojí jazykovou vybavenost většinou podceňují. Proto ti doporučujeme si jednoduše udělat test. Možná budeš překvapený, kolik toho už víš. Tady najdeš jeden takový test angličtiny.

Podle toho si dokážeš zvolit optimální déĺku studia. Pomůže ti to nenaplánovat si příliš krátký kurz. Ani příliš dlouhý, ve kterém by ses už na konci nudil a dál se nezdokonaloval.

Tak nebo tak, krátké pobyty v Austrálii je třeba dobře zvážit. Bude to znít divně. Často se na nás i klienti v kanceláři překvapeně dívají a ptají se sami sebe, jestli jsme normální. Při kurzech kolem 3 měsíců jsou pobyty v Austrálii díky drahé letence méně výhodné než v ostatních zemích, a proto pokud je tvoje finanční situce ne právě nejlepší, je možná rozumnější rozhlídnout se po jiných alterantivách. Anglie se sice díky sychravému počasí a lidí bez úsměvu nikdy nemůže Austrálii vyrovnat, je ale díky levnější cestě při krátkých kurzech cenově výhodnější. A máš pravdu – „Ne, Anglii nenabízíme“. :-)

Další nevýhodou krátkých kurzů jsou vyšší daně, které musíš jako student z vydělaných peněz  v Austrálii odvádět, pokud je tvůj kurz kratší než 25 týdnů.

Jedním z hlavních argumentů, které je ale třeba také brát do úvahy, je fakt, že studentům se z Austrálie jednoduše zpátky domů nechce. Některé statistiky hovoří o tom, že 70 % studentů si pobyty v Austrálii prodlužují. Proto pokud máš o Austrálii zájem, doporučujeme ti myslet trošku dopředu. Jestliže máš ty možnosti, zvažuj hned delší vízum. Pokud Austrálie nebude tím, co jsi očekával, vždy můžeš předčasně odjet zpátky domů. Jestliže ale budeš chtít víza v Austrálii prodlužovat, znovu musíš absolvovat procedůru podobnou žádosti o víza doma, což s sebou mimo jiné samozřejmě přináší další náklady.

Jestliže tě ale výše uvedené argumenty neodradily (nám opravdu záleží na tom, abys byl opravdu spokojený), tak neváhej a pokračuj dál.

Jak se školy a kurzy angličtiny rozdělují.
Nabídka škol zaměřených na angličtinu.

Jak si vybrat to správné město.
Na co si dát pozor.

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list

Kontakt - Mapa stránky