| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Studijní pobyt
     
Proč Austrálie
     
Proč WSIA
     
Studentské ohlasy
     
Jak na to
     
Vízum do Austrálie
     
Výběr města
     
Školy v Austrálii
     
Práce v Austrálii
     
Životní náklady
     
Ubytování
     
Katalog škol a kurzů
     
Časté dotazy - FAQ

Turistická víza

Internship

Fotogalerie

Kontakt
Úvod » ... lang_preposlat_link1

Na co si dát pozor při výběru školy na angličtinu?

 

„Když se tady v Sydney bavím se svými ČR-SR kamarády, zisťuji, že líp jsem si vybrat nemohla. Nekompletní informace, špatně vybrané školy, drahé ubytování, víza na krátké období... Když se jich ptám: " Proč?" Tak jen řeknou: "Protože toto a toto mi nikdo neřekll". Jsem opravdu spokojená, že mě to někdo (WSIA :o)) řekl .“ Eva, 24 let 

Pozor na zbytečně dlouhé kurzy

Často se setkáváme s tím, že k nám přijde student a řekne, že chce půl roku nebo dokonce 40 týdnů angličtiny. Když se ho zeptáme proč, odpověď vetšinou zní: „Protože se chci naučit anglicky a tolik mi bylo doporučeno“.

Je třeba mít na paměti, že všechny agentury, ať už to přiznají nebo ne, mají příjmy z provizí, které od škol dostávají za každého zprostředkovaného studenta. Proto platí, že čím delší kurz, tím vyšší provize a tedy i motivace agentury, prodat kurz co možná nejdelší.

Pozor na podezřele levné školy

Některé agentury, které jsou už s naháněním klientů bezradné, stavějí svůj marketing na nízkých cenách. Řeknou možná, že škola za 150 AUD na týden není tak úplně super jako škola za 230 AUD nebo i za 200 AUD. Neřeknou ale to, že rozdíly jsou často úplně propastné. Logicky, za málo peněz je málo muziky a žádné jakože „speciální akce školy jen na limitovaný čas“ na věci nic nezmění.

Na takovéto škole ti hrozí, že skončíš jako mnozí před tebou, v jedné třídě s lidmi s více úrovněmi angličtiny. Škola nedokáže pokrýt náklady na další třídy nebo další, i jen levné učitele a tvoje peníze jsou tak vyhozené do vzduchu.

Naučíš se podstatně méně, jestli vubec něco, a musíš tedy ve škole strávit podstatně víc času. Konec konců tedy zaplatíš stejně, jen výsledek je horší.

Pozor na národnostní složení tříd

Studentům z asijských zemí se při studiu angličtiny víceméně nevyhneš. Jsou hybnou silou australského soukromého školství, a je jich tedy zřídkakdy na škole méně než 50 %.

Důležitější by ale pro tebe mělo být, aby na tvé škole nebyl vysoký počet „Čechoslováků“, což se bohužel v reále při nepozorném výběru školy stává.

Školy často agentury motivují dalšími bonusy, pokud agentura pošle určitý počet studentů a tak se stává, že se to jednoduše někde přeplní. Ve WSIA neustále sledujeme vývoj na školách, i když garantovat se v tomto směru nic nedá. Nemůžeme dopředu zaručeně vědět, jestli na ten nebo onen termín nějaká agentura bez rozmyslu nepošle vyšší počet studentů.

Komunikací se školami ale toto riziko absolutně a úspešně minimalizujeme.

Různě ceny pro různé národnosti

Pokud si projdeš oficiální stránky samotných škol, často přijdeš na to, že ceny jsou na nich podstatně vyšší než jsou ti nabízené u nás nebo u jiných agentur. Může se stát, že tento fakt použije agentura jako svoji konkurenční výhodu – že pro ni, a pouze pro ni, platí speciální ceny a nákupem u nich tedy opravdu ušetříš. Realita je ale taková, že školy mají různé ceny pro různé národnosti, kde pro střední a východní evropu jsou ty ceny zpravidla nejnižší.

Nenech se oklamat pohádkami o imigračních agentech

Hlavně jedna česká agentura, která nabízí své služby i na Slovensku, paradoxně ta, která o sobě říká, že je nejlepšé, největší, s nejlepšími referencemi ... permanentně a dlouhodobě oklamává své klienty vyprávěním o nutnosti vlastnění licence imigračního agenta na to, aby ti vůbec někdo mohl s vyřízením studijního pobytu v Austrálii pomáhat, anebo jen uměle vyzdvihuje kvality migračních agentů.

Migrační agent, jak už i z názvu vyplývá, je ti při studijním pobytu vyřizovaném z Čech na nic a už vůbec se nedá říct, že by byl podmínkou na to, aby ti agentura mohla oficiálně s vízem pomáhat. Tato agentura jen účelově vytrhla informace z úplně jiného kontextu a ambasáda ani konzulát v Praze bohužel z nějakého důvodu nedělají nic jiného, než že takovéto informace, na základě vyžádání vysvětlení, dementují.

Logicky, kdyby tato agentura říkala pravdu, určitě by neexistovali desítky agentur, které oficiálně s ambasádou komunikují. Určitě bysme ani my nebyli jednou z největších agentur. Aby tě mohl někdo na ambasádě zastupovat, stačí, že je u ní zaregistrovaný. Následně tě může plnohodnotně zastupovat a má přístup, tak jako všichni ostatní, ke všem aktuálním informacím týkajících se víz.

Chceš se vyhnout zbytečným problémům
a dostat opravdu upřímné a kvalitní rady a doporučení?
Vyzkoušej nás a hned nás kontaktuj!

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list

Kontakt - Mapa stránky