| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Studijní pobyt
     
Proč Austrálie
     
Proč WSIA
     
Studentské ohlasy
     
Jak na to
     
Vízum do Austrálie
     
Výběr města
     
Školy v Austrálii
     
Práce v Austrálii
     
Životní náklady
     
Ubytování
     
Katalog škol a kurzů
     
Časté dotazy - FAQ

Turistická víza

Internship

Fotogalerie

Kontakt
Úvod » Studijní pobyt » ... lang_preposlat_link1

Názory studentů

 

Standa (věk: 26)
Smržice

Všechny vás vřele zdraví Standa, původem z Prostějova, momentálně však z Brisbane, kde již měsíc studuji. Moc dobře vím, jak jsem sám váhal, proto pokládám za zdvořilost povzbudit všechny, co taky váhají a možná úspěšně vyřizují svoje povolení.

Přestože jsem tu měsíc, teprve teď se dostávám k tomu alespoň něco napsat, protože to tu žije úplně jiným tempem. Rozhodně nečekejte přístup jako v našem školství a nudu po škole.

Z celkové délky jsem tu jen zlomek, přesto jsem potkal opravdu mraky nových lidí a dobrých přátel z kde jakých koutů světa např. Koree (hlavně tedy Koree),Taiwanu, Japonska (parádní slečna co mi opravdu chybí, protože už odjela),Venezuely, Kolumbie, Peru samosebou z Čech apod.. Pokud se rozhodnete jít studovat, určitě pozměníte názor na všechny kultury světa, protože tady jich potkáte opravdu mnoho. A právě Koreicům a všeobecně všem asiatům smekám klobouk dolů, protože jsou to neuvěřitelně přátelští lidé, pokud se vám mezi ně podaří dostat (což při studiu nebude problém).

Ohledně studia, nikdo vám nemůže nakukat, že tu budete jediní češi co tu budou studovat, zaprvé, už jsem tu já a zadruhé jsem potkal i řadu dalších. Naštěstí se nepotkáváme ve třídách, protože je každý jinde a tak by to mohlo i zůstal. Většina, ne-li všichni jsou tu přes konkurenční agenturu a naprosto každý z nich říká, že je to vše jinak, než se s agenturou dohodli. Naslibovali jim hory doly a nakonec bylo vše jinak. Přestože jde o velkou agenturu, kterou jsem taky našel, já zvolil WSIA. Pokud jen napíšete jeden e-mail Lucii, hned poznáte proč, svoji agentku si prostě zamilujete. Nenutí, odpoví na mraky praštěných dotazů, (které má snad každý když se rozhoduje) s naprostou lehkostí a neuvěřitelnou příjemností. Prakticky od začátku, vše co jsme se dohodli, platí a platilo.

Celkově tím chci říct, že jsem v Austrálii a ještě před měsícem jsem tomu skoro nemoh uvěřit. A jsem tu díky agentuře, kterou jste momentálně našli i vy. Moje vyřizování bylo značně jednoduché, protože Lucie mi od začátku radila, pomáhala a starala se prakticky o vše, co jsem potřeboval. Ještě jednou bych ji tímto chtěl poděkovat, protože se mi to opravdu povedlo a já jsem tady. Teď už je to na mě, jak se povede.

Pokud by jste měli zájem o více informací, pro zdárné rozhodnutí, či jen chcete vědět něco víc, můžete navštívit moje stánky www.standachmelar.estranky.cz kde jsou nějaké fotky, ale hlavně dění od samotného odletu z Prahy.

Zdravím z prosluněného Brisbane,

Mějte se a přeji všem hodně zdaru.

Standa


David, (věk: 24) 
Cesta za klokany…

Již na střední jsem chtěl odjet na rok do světa, na zkušenou. Ale říkal jsem si, že nejprve tu maturitu, a pak se uvidí. Tak jsem udělal maturitu a přijali mne na vysokou. Tedy nejdříve dostudovat, a pak snad vyjedu. Dokončil jsem bakaláře a uvažoval. Jestli neodjedu nyní, se už nikam takto nepodívám. Začnu pracovat, někoho si najdu a usadím se. Tak to holt v životě chodí. Byl jsem bez závazků, bez přítelkyně a naši mi říkali, jen jeď!

Do Ameriky mě to netáhlo, v Anglii jsem byl, navíc mě osobně moc nezaujala. Přesto jsme chtěl zdokonalit svojí angličtinu a poznat svět. Austrálie pro mě byla snadná volba, vždycky jsem se chtěl podívat k „protinožcům“ na klokany, krmit se steaky, pochopit australský fotbal a pohladit koaly. Navíc jsem při svých cestách po Evropě poznal několik Aussies a rozhodl se odjet dolu na jih; tam chci! Přesto jsem věděl, že to není až tak jednoduché. Nejde jen tak tam přijet a říci: „Tady mě máte!".

Začal jsem sbírat informace a hledat kontakty a vyzvídat, co všechno je potřeba. Náhodou se na mé vysoké škole konala informační schůzka o studiu v Down-Under, takže jsem si na ní ze zvědavosti zašel. Tak jsem se dozvěděl o WSIA, kdy nám Lucka pověděla o možnostech studia na dvou školách a mezi tím si udělat prázdniny a pracovat. Nadchnul jsem se pro tuto ideu. Doma mi nadále říkali: „jen jeď!“, ale přesto si asi nemysleli, že to dotáhnu až do konce a odjedu. Neustále jsem měl jiné aktivity a závazky, které můj odjezd neustále odkládaly, také studium jsem si o semestr prodloužil.

Než jsem dokončil své „povinnosti“, tak jsem navštívil dvě podobné agentury (je jich u nás jistě více), které nabízí podobné služby jako WSIA, přesto jsem se nakonec vrátil k té první. Asi proto, že na mě Lucka udělala dojem na své prezentaci, působila jako zkušený profík, kterým zajisté je.

Zaprvé je dobré vědět, co chceš! Pokud to víš, tak Ti může education AGENT, tak se těmto agenturám říká, lépe poradit a pomoci. Je ale důležité, aby jsi to skutečně chtěl(a) sám(a)! Toto musí být jen a jen TVÉ rozhodnutí! Austrálie je daleko, aby jsi si tu pak sušil(a) kapesník, že se Ti stýská.

V březnu jsem se obrátil na Lucku s konkrétními požadavky a domluvil si s ní schůzku v kanceláři WSIA. Už předem jsem si zvolil obor studia – International Trade - to samé, co jsem v lednu dokončil v Praze. Přeci nepojedu přes půlku zeměkoule studovat pouze obecnou angličtinu (general english). To můžu vyjet klidně někam do Irska, je to blíž a levnější. Jinak by mi to připadalo jako drahý špás!

Za město jsem si zvolil Melbourne, mimo jiné i kvůli jeho kulturní diverzitě. Sydney mi přišlo moc profláknuté. WSIA má seznam škol a přehled o kurzech a cenách, který je dostupný na jejích stránkách. Poslal jsem Lucce své představy a informace o sobě. Ona mi nazpět poslala nabídku kurzu a škol, které připadaly v úvahu.

Hledal jsem školu, kde budu moci studovat můj obor, případně kde mi uznají moje vystudované předměty. Jsem přeci už bakalářem v ČR. Ono to ale s tím uznáváním není tak jednoduché. Ale pokud jste již dosáhli úrovně Master (magistra), je to snazší, uznají vám tento stupeň jako jejich ukončeného bakaláře. Avšak platit vysokou školu v Austrálii vyžaduje tučné konto nebo bohaté rodiče. Proto jsem zvolil zlatou střední cestu a vybral si TAFE. Lucka to vykomunikovala a oni mi uznali mé studium, takže můžu nastoupit do půlky studia a být dříve hotový. Tím mě to bude stát poloviční peníze. Lucka mi také poskyta důležité informace o tom, co potřebuji zařídit a jaké dokumenty jsou zapotřebí při žádosti o vízum. Dal jsem se do shánění.

Doporučuji Ti si všechno si oběhat sám(a), než to nechávat třeba na mámě. Je to příprava na život na druhé hemisféře, kde se musíš spoléhat především na SEBE! Tato cesta není pro nikoho, kdo si nechává vyřizovat svoje záležitosti někým jiným. Lucka hodně zařídila, byla to "pohodlná" cesta. Především mě vedla celým tím procesem, ale dotažení celé mé cesty za klokany byla moje věc. Ona mi prostě dala do ruky manuál i s nápovědou na telefonu. Vízum jsem dostal poměrně rychle, začal jsem s přípravou v půlce dubna a na konci června jsem už držel vízum, s tím, že můj kurz začíná v září. Pokud by se něco pokazilo, byl by čas to nějak napravit.

Hrubé informace jsem měl již o mnoho dříve! Nyní je září a mě začíná škola, první budu mít jazykový kurz a pak studium na TAFE. To je nejlepší možnost, jak tu pobýt déle, udělat si 2 měsíční prázdniny mezi školami a trochu si i snad vydělat.

Založil jsem si webblog, kam píšu své zážitky a rady, možná i pro Tebe, především pokud chceš odjet do Melbourne. Mimo jiné proto, že bych rád, aby se z mých zkušeností poučili Ti, kdo pojedou do Melbourne, protože tyto informace, aspoň ne v této podobě v průvodci od Lonely Planet nenajdete. Adresa je davi9.blogspot.com.Jarka (vek: 25)
Praha

S Lucii jsem se seznamila na jednom z jejich seminaru o studiu v Australii. Stranky WSIA a seminar, ktery se poradal, jsem nalezla nahodou na webovych strankach a jelikoz me zaujal, rozhodla jsem se ho take zucastnit. V tu dobu uz jsem mela vse naplanove kam presne jet, co studovat a tak dale.

Lucie mi hned “padla do oka” svym uprimnym vystupovanim a nenucenym pristupem. Vhledem k tomu, ze nebylo dostatek casu k zodpovezeni veskerych mych dotazu, navrhla mi setkani v jeji kancelari. A stejne tak, jako na me zapusobila behem zmineneho seminare, stejnym pristupem se mnou jednala i behem dalsi spolecne konverzace.

Bohuzel vsak, z nekolika podstatnych duvodu, jsem nakonec cele studium v Australii musela zrusit. Misto toho jsem se vsak rozhodla to vynahradit alespon turistickou navstevou tohoto svetadilku. Odjakziva jsem nevericny Tomas a jelikoz me zaujaly i sluzby jine agentury, ktera mimo jine nabizela zprostredkovani turistickych viz o malinko levneji, rozhodla jsem se ji navstivit. Stacilo mi vsak pouhych nekolik minut stravene se slecnou, ktera mela danou problematiku na starosti, abych ji pekne podekovala a primym otocenim na podpatku se vratila k Lucii.

Timto bych chtela rici, ze radeji jsem ochotna zaplatit par penez navic a mit pevnou jistotu, ze dotycny clovek pro mne udela maximum, nez jich utratit mene a tim zaplatit neznalosti a lhostejnosti tzv. profesionalniho personalu.

Tim, ze se rozhodnete jet do Australie s Lucii a WSIA urcite nic neriskujete..:O))

Stastnou cestu...


Mirek (vek: 43)
Praha

Kazdopadne bych rad i odtud podekoval a ocenil pomoc WSIA pri zarizovani veskerych nalezitosti spojenych s odletem a pobytem tady v zapadni Australii. Pristup Vasi spolecnosti a tim myslim Vas Lucko byl a stale zustava vice nez profesionalni. Diky!
Skola - pokud bych se mel vyjadrit ke skole tak tady si myslim ze to je, pokud mohu soudit, zarucena kvalita. Pristup ucitelu je z meho pohledu bez problemu, personal skoly se snazi, ale myslim si, ze se vyrazne „nepretrhne“ pri zarizovani veci pro studenty, pokud je o to pozadan. Voli cestu nejmensiho odporu :).
Studijni skupiny jsou co do poctu studentu OK, tak jak je deklarovano v materialech skoly, jen v nekterych pripadech na zacatku studijniho obdobi bylo v me skupine okolo 14 lidi, ted se to celkem ustalilo a pohybuje se to okolo cisla 8. Jak jsem se jiz zminil pristup ucitelu je bezvadny a prostredi skoly velice prijemne, jen ten personal – neda se rict, ze je neochotny, ale zbytecne neprekracuje hranice ochoty, ktere ma nastavene. Snazim se byt objektivni, tedy neni to pouze muj nazor. A tady bych se opet rad vratil k pristupu WSIA, kterou reprezentujete a myslim ze moc dobre, nedovedu si predstavit, se svoji zakladni znalosti anglictiny a vlaznym pristupem pracovniku skoly, ze bych si vse zarizoval sam, diky.
Bydleni – s bydlenim zprostredkovanym WSIA a skolou jsem spokojen, neni myslim co vytknout, cena se v tuto chvili tady v Perthu pohybuje okolo $100-130/PW vcetne energii, pokud narazim na levnejsi bydleni vetsinou je daleko od centra a naklady na dopravu srovnaji tyden bydleni opet na hodnotu okolo $100. Pokud mohu soudit za tak kratkou dobu, kterou tady jsem.
Trochu prekvapenim, alespon pro me jsou ceny potravin, ovoce a zeleniny. Je tu pomerne draho se mi zda, ceny ovoce a zeleniny jsou vyssi nez u nas, i kdyz by se zdalo, ze tomu bude naopak, problem je voda ve zdejsim kraji a tedy vse co potrebuje peci a vodu je drahe, vcetne vody samotne. Na zdejsi ceny si nestezuji pouze cesi, je to nazor brazilcu, japoncu, korejcu a dokonce i svycaru :O((. V supermarketech mimo centrum jsem neobjevil vyrazne nizsi ceny nez v centru, jak jsem puvodne ocekaval.
Celkove vsak musim rict, ze jsem moc spokojen a rad, ze jsem tady, nepredpokladal jsem, ze vse pujde hladce a je to moc prima zkusenost a pokud mohu ve svem veku doporucit mladsim kolegum tuto zkusenost tak to cinim. Jiste to budou mit snazsi a i prijemnejsi s ohledem na jejich vek a pokud vyuziji podpory vasi spolecnosti, myslim, ze neni proc vahat.
Ústí nad Labem


Olina (věk: 23)

Zdravim z Perthu!
Neni to tak dlouho, co jsem se rozhodla vyrazit do Australie. Netusila jsem, co me pri vyrizovani vseho potrebneho ceka a kdyz jsem od Lucky z WSIA dostala seznam, byla jsem popravde trochu zaskocena. Jak jsem ale zjistila, vsechno se da zvladnout, kdyz mate nekoho, na koho se muzete obratit se vsemi dotazy a nemusite mit pritom pocit, ze obtezujete... A tak jsem rada, ze jsem si zvolila WSIA. Diky spolupraci s Lucii bylo to jedine, z ceho jsem byla opravdu nervozni, cekani na vizum. To ale skutecne nikdo, krome uredniku ve Vidni, ovlivnit nemuze...
Uz je to vic nez mesic od meho prijezdu do Perthu. Utika to tak rychle! Jeste jsem se nestihla zastavit, porad je tu co delat. Ted v prosinci tu navic neni problem sehnat praci, me to trvalo jeden den.
Nekteri lide tvrdi, ze Perth je nudne mesto. Ja jsem si toho jeste nestihla vsimnout. Pravdou je, ze City je opravdu male, na druhou stranu tu nic nechybi. Jen k "public transport" mam skutecne vyhrady, stejne jako k taxi sluzbe. Kdyz se v noci vracite z nejake party, na taxi se stoji fronty.
Rika se, ze Perth je hodne "australske" mesto a naopak mesta na vychodnim pobrezi Australie jsou spise evropskeho charakteru. To znamena, ze pokud chcete poznat trochu jiny zivotni styl, ktery je "more relax" a lide jsou velmi mili a ochotni a jestli vas zajima, jak tu ziji Aboriginci, Perth neni spatna volba...


Kristyna (věk: 19)
Kolin

Zdravim z prosluneneho Cairns..
Momentalne je tady zima, ale prijemne tropicka zima - 27C a jasno..perfektni prilezitost pro potapeni a cestovani. Mam za sebou dva mesice a pripadaji mi jako dva tydny. Cas tu bezi az moc rychle. S WSIA agenturou mam ty nejlepsi zkusenosti, vse probehlo perfektne a bez problemu. Zadost o vizum, zabukovat letenku, skolu a ubytovani a zabalit si kufry. Jestli se rozhodujete jet studovat ci pracovat do Australie, tak Cairns je fajn mestecko.Vsechno na dosah ruky, krasne plaze nedaleko mesta a destny prales jen pul hodky busem. Kdyz vas omrzi bary a puby, tak se muzete vydat na Cape Tribulation a spat v jungli :). Je tu spousta aktivit jak se zabavit - na Great Barier Reef to trva pouhou hodku lodi a je to nezapomenutelny zazitek. Takze pokud mate radi slunce, more a zabavu, nerozhodujte se uz ani minutu :)Radek, Petr (vek: 27, 24)

V UK, presne v Londyne, uz zijeme dva roky a zhruba ctyri mesice. Jednoho dne jsme se rozhodli,ze bychom radi opustili UK na nejakou tu dobu a jeli se podivat do slunne Austalie. Na zacatku jsme si nebyli jisti jak to vlastne udelat, zdali si pomoct sami a nebo najit pomoc od nekoho jineho. Po navstiveni stranek australske ambasady jsme zjistili, ze to jen tak asi nebude. Jelikoz jsme byli hodne pracovne vytizeni, jako vsichni ostatni, tak jsme zvolili jednodussi cestu a tou byla najit si vhodnou agenturu, kterou se stala WSIA s pobockou v Praze. Najeli jsme na jejich internetove stranky a meli stesti, ze Lucie pouziva take SKYPE ke komunikaci, coz nam usetrilo spoustu penez. Co jsme udelali bylo to, ze jsme Lucii hned kontaktovali s dopredu prichystanyma otazkama a dozvedeli jsme se, ze by to nemel byt zas az tak velky problem viza ziskat. Takze jsme pozadali Lucii o zaslani par tipu na skoly, ktere jsou financne prijatelne. Ze ctyr skol jsme si nakonec vybrali jednu z nich, podle nasich naroku na sest mesicu. Po vyberu skoly nasleduje vyplneni prihlasek. Lucie se postrala o vyrizeni potrebnych veci, ktere se tykaly skoly. My jsme jen vyplnili prihlasku, skolu zaplatili a mohli jsme se tak venovat dalsim pripravam zadosti o vizum. Od WSIA jsme dostali i seznam dokumentu potrebnych pro zadost o vizum, takze jsme se pustili do papirovani. Museli jsme navstivit i ambasadou akreditovaneho lekare, coz nas v Londyne vyslo na £150.
Pokud jste se rozhodli tohle podstoupit a jet do Australie, tak prejeme hodne stesti.
Agentura WSIA vam urcite rada pomuze stejne jako pomohla nam.


Marek (věk: 26)
Praha

Studuji v Brisbane na ICQA, je to skola v centru Brisbane. Skola je jednim slovem uzasna, jelikoz kazdy z ucitelu se snazi ti vsemozne pomoci a to nejenom se studiem, ale poradi ti i kde co je a co zajimaveho je mozne videt, pripadne ti pomuze kdyz mas nejaky problem. Nehlede k tomu ze skola kazdy patek porada nejakou zajimavou aktivitu, treba navstevu muzea, barbecue, bowlling [na ten nezapomenu, nahral jsem tu svoje nejhorsi skore :-]] atd.

Ubytovani, ktery mi Lucie z WSIA sehnala jeste z Prahy je bezva a i kdyz jsem v nem puvodne chtel setrvat jen na prvni mesic nebo dva, nakonec jsem se rozhodl zustat po celou dobu {to jsem si dohodl pak na miste asi po mesici}. Bydlim v Sharehouse ubytovani s jednim chlapkem z Keni, ten tu zije uz 3 roky a jednim Australanem. Oba jsou bezva a hodne mi v zacatku pomohli a poradili. Nutno podotknout ze kazdy ma svuj pokoj - mam rad holt sve soukromy :-]].

Lucie, chtel bych ti jeste jednou podekovat za vsechnu praci co jsi se mnou mela [neustale dotazy a zmeny :-]]. Protoze je to tu vazne super.Vojta&Verča (věk: 27, 25)
Košťany, Dubí, Čechy

Naši milí přátelé a kamarádi, tááákle mooooc vás všechny zdravíme z vyhřáté Sydney a jako první slůvka musíme napsat obrovské ,, děkujeme za všechno ,, .
Dnes je to právě dva měsíce od našeho příletu do Austrálie a určitě si často a rádi vzpomínáme, jak se všechno udávalo .....
Na začátku byla jen myšlenka a dnes si užíváme každý den v úžasném prostředí se skvělými lidmi a plno přáteli. Musím vyzdvihnout naprosto profesionální a spolehlivý přístup od vás všech z WSIA. Bylo toho mnoho, co jste za nás museli vybavit a krok za krokem jste nás připravili na dění v Australii a právě díky všem vašim informacím vděčíme za dnešní pohodové dny :)
Nedá se snad zapomenout na úplný začátek a velké story s naším odletem z Vídně, ale díky vaší brilantní práci opět vše dobře dopadlo, ikdyž jsme si zažili opravdu krušné chvíle plné smíšených pocitů....dnes se tomu jen můžeme pousmát a vyzdvihnout vaši obrovskou sílu.Tereza (věk: 19)
Sudoměřice u Tábora, Čechy

Zdravim z Brisbane!!! Po maturite jsem se rozhodla nekam zmizet, chvili jsem brouzdala po internetu a nasla stranky WSIA. Proc Australie? - Proc ne! A ted jsem tady a na 100% si uzivam slunce, plazi, skoly, kamaradu, ... Moc bych chtela podekovat Lucii (WSIA, Praha), ktera za me vyridila vsechno "papirovani" a trpelive odpovidala na moje e-maily.
Jestli uvazujete o ceste do Australie, moc vam fandim a preju hodne stesti.Fanda (věk: 23)
Praha, Čechy

Zhruba v listopadu roku 2004 jsem zacal prvne uvazovat o studiu anglictiny v Australii a vybral jsem si ke spolupraci agenturu WSIA. Behem prosince jsme davali s Lucii dohromady vsechny nalezitosti ohledne viz a nemam k jeji praci nejmensich vyhrad, dostal jsem vysvetleni na vsemozne otazky a spoustu uzitecnych rad k tomu. Co se tyce vyberu skoly, preferoval jsem financni otazku veci a vybral si kurz anglictiny na Maewill English College (MEC), kde me tyden vysel na 190$, s tim ze momentalne snad cenu i snizili. Po prijezdu do Sydney me zarazilo, ze moje skola je dost daleko z centra, ovsem pozdeji jsem zjistil, ze je to jen dobre, jelikoz Brookvale je jedno z predmesti na sever od centra a zivot tady je daleko klidnejsi a uvolnenejsi, navic je to blizko na plaz!
MEC byla skvela volba-velmi pratelske prostredi, strasne prijemni ucitele a reditelka, vsichni se vsim ochotne pomuzou a poradi a co se tyce studentu, tak asi polovina Brazilcu a druha polovina Cina, Japonsko a Korea a jen minimum Evropanu. Muzu vsem tuhle skolu vrele doporucit, jsem tady momentalne jediny Cechoslovak, takze komunikace je tady pouze v aglictine a kvuli tomu sem do Australie asi vsichni jezdi.Verca&Kamil (vek: 25)
Koprivnice, Cechy

Ahoj vsichni,
Pokud se rozhodujete jet do Australie a hledate nejakou agenturu, ktera by Vam mohla usnadnit vyrizovani spojene s zadosti o vizum a ziskat cenne rady tykajici se vyberu skoly v Australii, ubytovani ci cehokoli jineho, pak Vam muzeme doporucit prave tuto agenturu, jejiz stranky zrovna procitate.
My jsme na stranky WSIA narazili v podstate nahodou. Behem cestovani na Novem Zelande jsme se rozhodli, ze by bylo vhodne spojit prijemne s uzitecnym, tj. navstivit Australii a trosku si zlepsit anglictinu, takze jsme na netu hledali pomoc, jak to vsechno nejlip a co nejrychleji zaridit. Zkontaktovali jsme agenturu WSIA, konkretne Lucku, a dostali spoustu cennych rad. Na radu Lucky jsme se pokusili zazadat o dependant vizum (tj. podavali jsme pouze jednu zadost na zaklade naseho partnerstvi), coz se nakonec podarilo a usetrili jsme spoustu penez. Vyber skoly jsme v podstate taky nechali na Lucce s jedinym pozadavkem, a to aby v ni nebylo “precechovano”. Lucka nam doporucila bezvadnou skolu na Manly, se kterou jsme velmi spokojeniJ. Vedle pomoci s vizy a vyberem skoly, nam lide z agentury WSIA pomohli s hledanim ubytovani, prace v Australii a v podstate se vsim, co se jich aspon trosku tykalo. A to vsechno uplne zadarmo!
Takze jeste jednou moc moc diky vsem.

Jan ( Vek: 33 r )

Nad cestou do Australie jsem uvazoval docela dlouhou dobu a kde najít lepsi informace,kdyz ne na netu?

Nasel jsem spoustu agentur,ktere nabizi zarucene 100% sluzby,mezi nima i WSIA. Stejne asi jako vetsina z nas,nemam moc velkou duveru kdyz nekdo neco nabizi a nic zato nechce. Ted, kdyz uz mam vizum a cekam jenom na odlet, muzu rict,ze jsem se spolupraci WSIA nad miru spokojen a muzu jenom doporucit.

Pomoc pri vyberu skoly, jak ziskat a zazadat o vizum, letenky, ubytovani atd.,na vsechny tychle otazky jsem dostal spoustu rad a informacii, ktere bych sam schanel dost pracne a mozna ani nesechnal. Obrovskou vyhodou je, ze tohle vsechno je mozne vyridit po internetu.

Takze jeste jednou dekuji,a to dekuji patri predevsim Adke. 


Monika
Ruzomberok, Slovensko, Melbourne

Ahojte vsetci.

Agenture WSIA vdacim za to,ze som v Australii uz 10 mesiacov . Len vdaka WSIA bolo pre mna neuveritelne lahke splnit moj sen a dostat viza!!tolko obavane vybavovacky s ambasadou neboli vobec zlozite ked som postupovala podla navodu WSIA. Viza som dostala do 3 tyzdnov. Po prichode do Ozilandu som mala par problemov so skolou, ale stacilo poslat email so ziadostou o radu a ludia z agentury, ktori dobre vedia ako to tu chodi a co treba v pripade trouble robit, mi hned poradili ( aj ked som vlastne nebola ich studentkou ) a bolo po probleme. Este aj dnes ked som si nie s niecim ista, poslem mail, a este v ten den mam od agentury 100% odpoved. Takze no comments. Ludia co tam robia, vedia velmi dobre co robia a za to vsetkym mozem povedat len DAKUJEM.


Jirka (Vek: 38r)
Ostrava, Čechy

Ahoj vsichni, co se chystate studovat v Australii,
Jsem jeden z mnoha lidi, co se rozhodli obetovat svuj cas studiu angliny v Austaralii. Jako kazdy, kdo zacina uvazovat o teto moznosti I ja jsem prosel urcitym odbobim , kdy jsem shanel ruzne informace, kontakty , postrehy lidi, kteri tam byli atd. I kdzy nejake informace budute mit, mrknete urcite na stranky WSIA. Nasel jsem tam hodne dobrych rad a postrehu.

Ja jsem svou cestu do Australie vyresil prave prostrednictvim WSIA. Hodne mi pomohli v pocatcich, kdy jsem hledal skolu a zacal vyzizovat viza . Mel jsem trochu problem s vizy a kazda rada byla dobra, ale diky sl. Cendulova ( z WSIA ) se to povedlo.

Druha dobra pomoc prisla, kdy diky posunuti terminu odletu ( visa ) jsem shanel nahradni letenku. Opet prisel vyborny tip na jeji kolegyni z Lipt. Mikulase, ktera mi sehnala to co jsem potreboval a hlavne za podstatne nizsi cenu, nez jsem mel predtim.

V neposledni rade I dobry kontakt na ubytovani v centru Sydney, coz clovek doceni az po nejake dobe pobytu – dojizdeni, dosah vsech sluzeb a prace atd.

Ted jsem v Sydney a opet je tady hodne dobre kontaktni misto – kancelar WSIA. Kazdy, kdo je v Australii novacek, kontakt s nekym, kdo mu muze pomoct, urcite oceni. Ja urcite

Zatim ahoj a az budu zase o neco chystrejsi ohledne Australie, napisu.


Tomas (Vek: 25r)
Bruntal, Čechy

WSIA muzu vrele doporucit kazdemu zajemci o Australii.
O pobyt v sydney jsem se zacal zajimat na zaklade doporuceni kamarada, ktery zde studoval v lonskem roce a ktery mi take poskytl kontakt na WSIA. Agentura za me vybavila vse podstatne, mou jedinou starosti tak byla koupe letenky a sehnani potrebnych podklady.

Sluzeb WSIA vsak vyuzivam take tady v Australii. Ruzne akce, BBQ's, vylety, vyhodne ceny na telefonni karty atd., to jsou jen zlomky z toho, co mi WSIA tady v Sydney umoznila a stale umoznuje. Nejvetsimi devizami jsou novi kamaradi a jistota, ze tu bude vzdycky nekdo, na koho se muzu kdykoliv obratit.

Dekuji


Rudo (Vek: 31r) a Katka (Vek: 30r)
Myjava, Slovensko a Louny, Čechy

Pár riadkov z vďačnosti , pretože naozaj je za čo byť vďačný.

Krátke info pre potencionálnych budúcich klientov:
Počiatočnú nedôveru ( prečo by niekto pomáhal a nič za to nechcel , keď iní chcú ) vystriedala maximálna spokojnosť. Okamžité fundované odpovede na všetky možné otázky , informácie ktoré sa zhodujú so skutočnosťou , rady ktoré pomohli...
Zvlášť by som vyzdvihol výber školy – to pre čo sme sem s priateľkou vlasne išli. Po stretnutí sa s krajanmi a porovnaní s ich školami si myslím , že máme tu najlepšiu. Hlavne hovoriac o kvalite výučby a minimálneho počtu Čechov a Slovákov na škole, čo logicky vytvára lepšie predpoklady pre štúdium jazyka. (mnohí študenti nemali to štastie, ako my)
Ešte raz – naozaj úprimná vďaka Janči a hlavne Tebe Adi , za to že ste nám pomohli realizovať náš nápad ísť študovať do Austrálie. Thank You.

PS : Ak by mal náhodou niekto záujem sa niečo spýtať , môže napísať dodo21@seznam.cz. Ale isto viac a lepšie vedia v WSIA . :)


Beatka (Vek: 30r) a Karol (Vek: 30r)
Bratislava, Slovensko

Spolu s manželom sme sa po svadbe rozhodli odísť na rok do Austrálie. Keďže manželove znalosti angličtiny boli naozaj veľmi slabé a ja som sa zasa potrebovala len zdokonaliť a „rozhovoriť“, hľadali sme riešenie, ktoré by nám obom vyhovovalo. Obrátili sme sa na agentúru, ktorá spostredkúva študijné pobyty v Austrálii, sídliacu v Bratislave. Dali nám zoznam škôl, z ktorých si môžme vybrať, povedali nám koľko stojí poplatok za víza a aká je ich agentúrna provízia...to bolo zhruba všetko. Keď sme sa opýtali na život v Austrálii podrobnejšie, zanechalo to v nás dojem, že pracovníci tejto agentúry nikdy v živote v Austrálii neboli.

Na internete som náhodou našla stránku WSIA a potešila som sa, že existuje niekto, kto sa dokáže podeliť o svoje vlastné konkrétne skúsenosti zo života v Austrálii aj so svojimi klientmi. Osobné stretnutie s pracovníčkou WSIA bolo tiež veľmi príjemné. Okamžite bol vidieť rozdiel – vedela o čom hovorí a povedala nám informácie, aké sme doteraz vôbec nepočuli. A tak sa zrodil náš plán: vycestovať do Austrálie ako dvojica na „depandanské“ víza – jeden z partnerov je hlavný študent (podľa dĺžky jeho štúdia dostávajú študentské víza obaja) a druhý má právo študovať na akejkoľvek škole max. 3 mesiace, resp. neštudovať vôbec. Bol to naozaj super nápad, v tomto prípade sa totiž platí iba jeden vízový poplatok a takáto kombinácia štúdia presne zodpovedala našim potrebám.

Všetkým odporúčam WSIA, pretože sami prežili, čo to znamená žiť ako študent v Austrálii. Nám naozaj kvalitne poradili, akú školu si vybrať práve podľa toho, čo sme požadovali. Po zaplatení školného sme požiadali o víza so zámerom odletieť koncom januára. Veľmi nám pomohli aj s kompletizáciou podkladov pre ambasádu (formulár, motivačný list a poradili, ako máme preukázať, že sme spolu už rok – to je podmienka pre žiadanie o depandanské víza - hoci manželmi sme boli len pár mesiacov). Trošku sa nám skomplikovali súkromné veci a nakoniec nám WSIA presúvalo termín na oboch našich školách o mesiac neskôr - bez poplatku. Bolo veľmi milé, že z toho vôbec nerobili veľký problém, presunuli náš čas nástupu do škôl, posunuli aj deň odletu a tiež veľmi rýchlo našli pre nás nové ubytovanie. Za letenku sme platili študentskú cenu, hoci už zopár rokov naozaj nemáme študentský vek (obaja máme 30), ale prostredníctvom agentúry, ktorú nám odporučili sme vybavili študentskú kartu, na ktorú máte so študentskými vízami nárok, a tým sa cena letenky zníži o cca 20.000,-. Za svoje služby vôbec nepožadovali žiadnu províziu, dali nám podrobné podklady čo máme robiť po príchode do Austrálie a nasmerovali nás na svoju kanceláriu v Sydney. Momentálne máme 3 dni do odletu a som si istá, že nás nesklamú ani v austrálskej kancelárii. Takže o tom, čo bolo priamo na mieste sa dozviete neskôr ... :-)


Janka (Vek: 25r)
Senica, Slovensko

Mily cestovatielia,
ak ste sa rozhodli pre Australiu, odporucavam agenturu WSIA. Su to mladi ludia, ktori v Australii stravili dlhy cas a presne vedia, co budete potrebovat a pomozu Vam vybrat spravne mesto a spravnu skolu. Poradia Vam, ako sa vsetko vybavuje, vsetko ohladne financneho krytia a viz. Pomozu v poradenstve ako si najst pracu a ubytovanie. V Sydney sidli aj ich agentura, kde sa nachadza jedno velmi dobre usmevave dievca menom Hanka, ktora si vzdy urobi cas a so vsetkym Vam pomoze. Ja som presla mnoho agentur, ale najviac na mna zaposobila WSIA. Odporucam ich lebo presne vedia, co a ako clovek potrebuje, aby sa dostal do Australie. Vela stastia.


Rado (Vek: 28r)
Gelnica, Slovensko

O studijny pobyt v Australii som sa zacal zaujimat v Januari roku 2002 a vtedy som na Slovensku natrafil na mnozstvo agentur, ktore za nemale peniaze ponukali sluzby a skusenosti, ktore vacsina tamojsich pracovnikov podla ponukanych info asi nastudovala z brozur a Internetu (sudim s odstupom casu, ked uz mam na veci vlastny nazor).
Od prvych emailov, ktore som si vymenil s Jancim z WSIA som vycitil, ze to je ten pristup a pomoc, ktoru som pri vybavovani veci spojenych s pobytom hladal. Rychle a zrozumitelne odpovede na moje nejasnosti mi znacne urychlili odlet do Sydney a spolu s tym aj usetrili kopec financii. Od prichodu do Down Uder som fanusikom WSIA a preto vzdy rad odporucam zaujemcom o tunajsi pobyt, aby zasli na tie nemalo zname stranky www.wsia.com.au a zistia co sa tu deje. :o)


Tomáš ( Vek: 24 r)
Košice, Slovensko

Rozhodol som sa ze Vam napisem, teraz ked sa pomaly konci moj pobyt v Sydney. Povodne som mal koncit az v septembri ale dostal som dobru pracovnu ponuku , takze odchadzam skor :-(. Takze, prave teraz je ten spravny cas na zhodnotenie mojho pobytu.

Skola, ktoru ste mi poradili bola dobra, kurz ktory som absolvoval sa naozaj oplatil aj ked odidem bez akehokolvek dokladu o absolvovani kurzu, spomienky a nove vedomosti ostanu, a to si naozaj cenim.
Velmi ocenujem , ze WSIA sa stara o svojich studentov v Australii. WSIA Sydney(Hanka), niet co dodat nech to robi tak ako doteraz, robi to naozaj dobre, nech jej ta chut vydrzi co najdlhsie. Nebyt Hanky a WSIA tak cely cas by som stravil len v Sydney, a tak som videl miesta kde by som sa sam urcite nebol dostal kvoli kratkosti casu a neznalosti prostredia. A aj vdaka nej som spoznal super ludi (novych kamaratov). Velmi pekne dakujem.
Osobne budem studentom , ktori sa rozhodnu ist do Aus odporucat WSIA, vidim ako sa staraju ine agentury a ako vy " Kde ini koncia, my(WSIA) len zaciname." :-)
Tak to je asi vsetko nie som na dlhe maily, napisal som vsetko dolezite co som chcel.


lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Kontaktujte nás
 

Kontaktujte nás pro bližší informace. Rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti a pomůžeme vám s realizací pobytů podle vašich představ.

 

Kontakt - Mapa stránky