| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Studijní pobyt
     
Proč Austrálie
     
Proč WSIA
     
Studentské ohlasy
     
Jak na to
     
Vízum do Austrálie
     
Výběr města
     
Školy v Austrálii
     
Práce v Austrálii
     
Životní náklady
     
Ubytování
     
Katalog škol a kurzů
     
Časté dotazy - FAQ

Turistická víza

Internship

Fotogalerie

Kontakt
Úvod » Studijní pobyt » ... lang_preposlat_link1

Práce

 

Život v Austrálii v drtvivé většině není procházka růžovým sadem. I když máš univerzitní tituly ze své země a jsi ve svém oboru opravdu dobrý, musíž mít extra štěstí, aby ses hned od začátku dobře zaměstnal. Většina studentů pracuje v kuchyních jako myči nádobí, v hotelích jako uklízeči, v kavárnách jako číšníci, ve fastfoodech jako sandwichhand-i atd. Pokud ale běháš za svým cílem a máš i dostatečnou dávku toho štěstí, seženeš i práci v kanceláři – to je ale opravdu ojedinělé.

U každé žádosti o práci od tebe zaměstnavatel požaduje předcházející zkušenosti v oboru, takže je občas nevyhnutelné i tak trošku zalhat. Jestli jsi Ing. v informatice a ucházíš se o post myče nádobí, určitě budeš přesvědčivě tvrdit, že při studiu v Česku jsi pracoval v tom a tom hotelu a myl jsi tam nádobí :o). Zaměstnavatel je tak hned spokojenější.

Platy u evropských studentů se pohybují okolo 15 AUD (samozřejmě existují výjimky, ale mluvíme o průměru). Takže za 20 hodin práce (což je limit stanovený státem na týden) si vyděláš řekněme 300 AUD. Po dobu přázdnin můžeš pracovat neomezeně. Pro zajímavost, doporučujeme přečíst si náš článek Vyplatí se jít studovat do AU?

Česká komunita v Sydney je už natolik silná, že si už Češi posouvají nebo dohazují práci (stejně tak je to i s ubytováním, nábytkem, bílou technikou...). Co se práce týče, nejlepší je do Sydney přijet řekněme v říjnu nebo v listopadu, kdy je už léto a tedy i sezóna. Hotely a restaurace nabírají nové zaměstnance, připravují se na Vánoce, kdy je „busy“ období. Neznamená to ale, že práce je jen v Sydney. Právě naopak, dnes se dá studovat a najít práci i v menších městech jako je Brisbane, Cairns, Perth, Melbourne... Důvodem je rozvoj turismu, který přináší s sebou stále víc a víc pracovních míst pro studenty. Např. do Cairns je nejlepší odjet v březnu (to už začíná být v Sydney zima), kdy je nejlepší období na práci... Sami jsme byli ve všech městech, takže vám rádi poradíme.

Celkově při cestě do Austrálie počítej s tím, že se může stát, že i měsíc nebo dva nebudeš mít práci, takže je třeba mít nějakou tu hotovost nebo platební kartu s sebou. Ve většině případů ale do měsíce práci najdeš, samozřejmě záleží hlavně na tom, jak aktivně ji hledáš.

Služba, kterou WSIA poskytuje výhradně svým klientům, t.j. vyhledávání práce, sice přináší podstatně větší šanci sehnání práce v krátkém časovém intervalu (dobře připravené uchazeče se většinou podaří umístit už do 2 týdnů), ale není možné se na to plně spolehnout. Úspešnost je závislá na jazykových schopnostech adepta na práci, jeho předcházejících zkušenostech, vystupování a samozřejmě v neposlední řadě na aktuálním množství volných pracovních nabídek.

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Řekli o nás
 

...ted v prosinci tu navic neni problem sehnat praci, me to trvalo jeden den....

Olina, 23, Perth
více zde>

 

Kontakt - Mapa stránky