| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Studijní pobyt
     
Proč Austrálie
     
Proč WSIA
     
Studentské ohlasy
     
Jak na to
     
Vízum do Austrálie
     
Výběr města
     
Školy v Austrálii
     
Práce v Austrálii
     
Životní náklady
     
Ubytování
     
Katalog škol a kurzů
     
Časté dotazy - FAQ

Turistická víza

Internship

Fotogalerie

Kontakt
Úvod » Studijní pobyt » ... lang_preposlat_link1

Ubytování

 

S prvním ubytováním nebudete mít moc starostí, protože jeho zprostředkování patří k našimAustrália ubytovanie službám. Poradíme vám nejlepší alternativu tak, abyste byli spokojeni. Takže před odchodem budete přesně vědět, kde budete bydlet a za jakých podmínek.

Budete mít více možností ubytování, od nejlevnějšího „share accommodation“ mezi studenty, přes hostel, hotely až po homestay. Dostanete opravdu upřímné informace,
nebudeme vás přesvědčovat, že jen drahý homesty nebo hostel je ideální volbou, jen
abysme se zbavili starostí s hledáním levnějších alternativ.

Share accommodation

V Austrálii studeni většinou žijí ve společných domácnostech v tzv. „share accommodation“. Několik spolužáků nebo přátel se dohodne, pronajmou si byt nebo dům a společně nesou náklady na ubytování. Právě z tohoto důvodu je tento styl ubytování nejlevnější.

Ceny share accommodation závisí na několika faktorech. Vzdálenost od centra, počet osob v pokoji, jestli jde o byt nebo dům, jaké je zařízení a vybavení apod. Bydlet se dá samozřejmě od extrémně nízkých cen po extrémně vysoké, mluvme ale o průměrných cenách. Ty se u share accommodation pohybují od 80 AUD do 190 AUD za týden.

Tady platí několik zásad:

  • Při nastěhování je většinou potřeba zaplatit zálohu tzv. bond, který slouží jako krytí v případě, že byste se rozhodli odejít a něco byste poškodili nebo znehodnotili. Je to zároveň i pojistka pro majitele, abyste neopustili ubytování ze dne na den. Výše bondu se v průměru rovná 4týdennímu nájmu. Pokud byste si chtěli pronajmout vlastní byt, tento bond budete muset zaplatit realitní kaceláři. Bond je samozřejmě vratný po odchodu z ubytování.
  • Ve výši nájemného může a nemusí být zahrnutá cena dalších poplatků (bills), jako např. elektrika, plyn, internet... Výše poplatků se pohybuje průměrně od 5 do 15 AUD/týden. Tuto informaci dostanete s nabídkou ubytování.
  • Pokud si budete hledat ubytování už v Austrálii, třeba si dát pozor na podpis smlouvy, kde by měly být všechny důležité náležitosti jako je cena, výše bondu, dékla výpovědní lhůty, podmínky uklízení...

Jakmile začnete navštěvovat školu, přijdete na to, že kdybyste měli zájem změnit ubytování, nebude to velký problém. Inzeráty s nabídkami ubytování najdete opravdu všude, ať už na nástěnce ve škole, v novinách, při rozhovorech se spolužáky nebo v práci.

Určitě byste nevěřili, že když budete chtít, můžete bydlet přímo v centru města v budově, kde budete mít vlastního vrátného, saunu, fitness, bazén a kde každý pokoj bude mít svojí koupelnu. Nebo můžete bydlet v domečku na pláži, kde vám bude trvat pár minut, abyste si mohli jít zasurfovat.

Tato forma ubytování je vhodná pro všechny, kteří se nebojí bydlení s dalšími studenty a chtějí se zdokonalit v angličtině. Ve svých spolubydlících (flat mates) můžete najít kamarády, se kterými můžete trávit volný čas a poznávat krásy Austrálie.

Pokud byste měli zájem, není problém si pronajmout vlastní byt nebo domeček a to přímo od relitní kanceláře. Nabídky realitních kanceláří najdete přímo ve městě na nástěnkách, na internetu nebo v novinách. Realitní kanceláře budou od vás požadovat prokázání finančních prostředků na účtě + nějaké doklady o tom, že jste seriózní plátce účtů. Samozřejmě, pokud byste potřebovali poradit, stačí se na nás obrátit.

Velmi dobrá stránka plná výhodných nabídek ubytování je www.domain.com.au

Hostel (backpacker)

Jednou z dalších možností ubytování je Hostel (backpacker). Je to vlastně levný hotel na krátkodobé ubytování turistů (backpackers) nebo studentů. Většinou máte na výběr vícelůžkové pokoje za míň peněz nebo dvoulůžkové za víc. Ke společnému užívání s ostatními ubytovanými je vybavená kuchyň, společenská místnost a většinou koupelna.

Cena se pohybuje od 140 do 200 AUD/týden na osobu, platí se týdně nebo i každý den. Výhodou je, že nemusíte platit žádnou zálohu dopředu a můžete se kdykoli odstěhovat.

Kdybyste se rozhodli pro tento typ ubytování, doporučujeme vám být opatrný a všechny důležité doklady si uložit na bezpečné místo. Např. ti, kteří pojedou do Sydney, můžou využít naší partnerskou oraganizaci a ostatní školu, kde vám rádi pomohou.

Hostel nepovažujeme za nejvhodnější způsob ubytování, záleží na okolnostech a vaších prioritách.

Naše organizace má dobré kontakty na hostely v blízkém okolí centra města, takže pokud byste chtěli bydlet v takovém typu zařízení, pomůžeme vám ho samozřejmě najít bez extra poplatků.

Homestay (ubytování v rodině)

Velmi častým způsobem, který je studenty využívaný je tzv. homestay. Student si před příchodem nechá najít rodinu, u které bude bydlet první týdny (většinou min. doba jsou 4 týdny) a patřičně za to zaplatí. Daná rodina by měla studenta obeznámit se zvyky v Austálii, měla by pro studenta vařit apod. Ne vždy to tak ale bývá. Je tu bohužel nevýhoda, že rodinu není možné před odletem vidět a studenti tak nemusí být vždy spokojeni s výběrem.

Samozřejmě, jak už bylo zmíněno, tento typ ubytování je podstatně dražší. Doporučují ho hlavně agentury, které se chtějí zbavit problémů se scháněním ubytování pro studenty a ještě z toho dostat nějakou tu provizi. Ve WSIA homestay určitě nedoporučujeme studentům, kteří už bez problémů dokáží komunikovat v angličtině, těm, kteří chtějí ušetřit co nejvíc...

Somazřejmě studentům, kteří ještě nedovršili 18 let, toto ubytování doporučujeme, protože rodina je pro ně zároveň i guardian, tedy přebírá za něj zodpovědnost.

Cena homestay se pohybuje zhruba od 160 AUD do 250 AUD/týden. V ceně je zahrnuto ubytování, polopenze po dobu pěti pracovních dní a plná penze přes víkend.

Tento typ ubytování doporučujeme spíš v menších městech v Austrálii, kde je vysoká pravděpodobnost, že rodina ubytovává studenty kvůli kontaktu s nimi a ne kvůli penězům, jako je tomu u většiny rodin ve velkých městech.

Školní ubytování (internáty)

Klasické internáty jako známe z našich škol nabízí jen velmi málo škol, většinou jsou to univerzity, kde se cena pohybuje od 150 AUD/týden bez stravy. Právě z důvodu ceny tuto alternativu naši studenti téměř nevyužívají, protože za stejnou cenu si můžou zaplatit nejen ubytování, ale kolikrát i stravu.

službám. Poradíme vám nejlepší alternativu tak, abyste byli spokojeni. Takže před odchodem budete přesně vědět, kde budete bydlet a za jakých podmínek.

Budete mít více možností ubytování, od nejlevnějšího „share accommodation“ mezi studenty, přes hostel, hotely až po homestay. Dostanete opravdu upřímné informace, nebudeme vás přesvědčovat, že jen drahý homesty nebo hostel je ideální volbou, jen abysme se zbavili starostí s hledáním levnějších alternativ.

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Kontaktujte nás
 

Kontaktujte nás pro bližší informace. Rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti a pomůžeme vám s realizací pobytů podle vašich představ.

 

Kontakt - Mapa stránky